DomKaszuby.pl
Wygoda
Atrakcje
Natura
Oferta
Dojazd

 

WOKÓŁ DOMU
- Sprzęt pływający (rower wodny,łódka,kapoki dla dzieci) - dostępny dla gości w  okresie letnim 
- Grill tradycyjny oraz grill nad ognisko
- Boisko do siatkówki (piaszczyste) 
- Huśtawki i piaskownica dla dzieci
- Jezioro z łagodnym zejściem i płytkim brzegiem
- Pomost do łowienia ryb oraz miejsce na ognisko.

IMPREZY W OKOLICY
- Międzynarodowy Festiwal Folkloru "Dni Kultury Kaszubskiej" 
- Festyn Archeologiczny Leśno 
- Pieczenie chleba w Widnie 
- Zaborski Rajd Rowerowy 
- Festyn grzybowy w Męcikale
 
WARTO ZOBACZYĆ W OKOLICY
- Kręgi kamienne – w rejonie Leśna zachowały się ślady niezwykle bogatego osadnictwa pradziejowego, które zostało odkryte i częściowo zbadane dzięki wieloletnim badaniom ekspedycji wykopaliskowej Uniwersytetu Łódzkiego. Są to: cmentarzyska grobów książęcych, wielokulturowe cmentarzysko kurhanowe, cmentarzysko ciałopalne z końca epoki brązu, wielokulturowe osady. Na szczególną uwagę zasługuje osada, usytuowana nad jeziorem, niezwykle interesująca ze względu na odkryte tam obiekty i dobry stan ich zachowania oraz ze względu na perspektywę dalszych badań zabytkowy. 

- Kościół w Leśnie – z poł. XVII w. Jego fundatorką była królowa Maria Ludwika Gonzaga. Kościół został wykonany z drzewa modrzewiowego, a jego wieża jest najwyższą budowlą drewnianą w Polsce (32 m).

- Monumentalna bryła kościoła w Brusach – dotychczas nie odkryta przez turystów, mimo to jest największym kościołem na Pomorzu (60,9 m dł ugości, 26 m szerokość, 12,5 m wysokość w nawie) zbudowanym w latach 1876-1879. z inicjatywy ks. Augustyna Wiki-Czarnowskiego. Świątynię w stylu neromańskim, orientowaną, murowaną z cegły na podmurowaniu kamiennym charakteryzują dwie zblokowane strzeliste wieże.

- Akwedukt Fojutowo - wybudowany w czasie powstawania Wielkiego Kanału Brdy. Spełnia funkcję „mostu” nad rzeką „Czerska Struga” po którym przepływa wcześniej wspomniany kanał. Tablica wystawiona obok budowli informuje iż „Jest to jedyny tego rodzaju obiekt w Polsce i jeden z niewielu w Europie.”

- Dolina Rzeki Brdy. W odległości kilku kilometrów przepływa kanał i rzeka Brda. Dolina tych szlaków wodnych słynie z przepieknych krajobrazów. W tej malowniczej scenerii znajdują się siadliska wielu gatunków zwierząt i roślin. W celu ich ochrony utworzono kilkadziesiąt rezerwatów przyrody. W oddalonej o 10 km Woziwodzie stworzono punkty widokowe pozwalające na bezpieczne podziwianie przełomu rzeki Brdy.

- Zapora w Mylofie na rzece Brdzie. Jedyna w kraju zapora z przepustem wodnym w postaci schodków i pochylnią do spuszczania tratew (spadek 12 m). Przy odrobinie szczęścia latem można tu oglądać spływających kajakarzy. Zjazd w lewo z drogi nr 22 Chojnice-Czersk między Rytlem a Jeziorkami.